“אני עצלן, חי בבטלה כמעט מוחלטת, ואשתי תומכת בזה”

בלי להוציא שקל - אסי צור פיתח כמעט לגמרי במקרה "דלת אחורית" שמאפשרת לו לייצר 500,000 דולר בכל שנה באינטרנט, והוא ממש לא מתכוון להתנצל על כך: "VADS לוקח את כל הקופה ומייצר בצורה סדרתית הכנסות אינטרנטיות אוטומטיות לאנשים שבקושי יודעים לגעת בעכבר. הגאונות טמונה בהעברת כל הסיכון לצד ג'"

אסי, המוח והמנכ”ל מאחורי ענק הקורסים האינטרנטיים “אסכולי” ויזם סדרתי הוא היחיד שהסכים להכשיר מספר מצומצם של ישראליים לניצול השיטה, ובדרך עורר את חמת הקהילה הישראלית הסגורה עד לא מזמן, מספר לנו:

“אנשים לא מאמינים לי שיש מוצר למשל שעולה לי 3$ ליח’ וקונים ממני אותו ב-23$ דולר ליח’, כאשר מישהו אחר  דואג לבצע את כל “העבודה השחורה” עבורי.

הדבר שבאמת הכי כייף זה הוא לבדוק את ההכנסות שנוצרו בזמן שישנתי בלילה וחישוב זריז לגלות שגם הלילה שוב פעם הרווחתי מעל 1000$.”

הסוד האפל של “מכונות הכסף הוירטואליות”

המראה של אסי מעט הפתיע אותי. כשאמרו לי שאני הולכת לראיין אושיית אינטרנט שאחראית על המודל העסקי השנוי במחלוקת, תיארתי לעצמי איש מכירות ממולח עם חליפת עסקים יקרה, שעון מנקר עיניים ודיבור מהיר וחלקלק. לעומת זאת אני פוגשת בפועל את ההפך המוחלט מתדמית הישראלי החמדן שעושה כסף על הגב של מדינות עולם שלישי.

אסי צור הוא השכן הנחמד שלך מהדירה ממול, או הקולגה מהעבודה שלא היה אכפת לך לשבת איתו לבירה אחרי יום ארוך במשרד; אני פוגשת אותו בחצר הבית המרווח שלו שבכפר סבא אחרי שעת משחק מתישה עם 2 הבנים שלו. הדיבור שלו ברור ומזמין, ולמעשה אין כמעט זכר לעובדה שניסינו לשכנע אותו להתראיין במשך יותר מחודשיים כדי לדבר על VADS.

אסי עם המשפחה: זה נותן יתרון לא הוגן באינטרנט לכל מי שמשתמש בו בצורה נכונה.

נכון להיום מאות ישראליים כבר מרוויחים באמצעות VADS סכומים שנעים בין כמה עשרות דולרים ליום במקרה של אלו שהפכו את זה לתחביב לאלפי ועשרות אלפי דולרים בחודש אצל יזמים מובילים כמו אסי, חלקם מייצרים הכנסות שעוקפות עסקים שנמצאים בשוק כבר דורות או יותר.

הישראליים שהסכימו לתת לנו הצצה לכיס: “פותחים עלינו עיניים אבל זה שווה כל רגע”.

אסתר פוליאס (47) מבת ים שהייתה עקרת בית עד לפני 3 שנים כבר הכניסה יותר מ335,000$ בזכות ה”דרופשיפיג” בשיטה המיוחדת הזאת שמאפשרת לך להכפיל כל הזמן את מקורות ההכנסה שלך, ובזכות העובדה שלמדה אצל אסי שחשף אותה למודל השנוי במחלוקת: “כל הקשקושים על בעיה מוסרית הם שטויות, ממודל העבודה הזה כולם מרוויחים.”

“אני לא צריכה לצאת מהבית, אין לי בוס על הראש, וכבר בחודשים הראשונים עשיתי 50$ ביום, לא האמנתי כמה אנשים בחו”ל קונים באינטרנט, זה משהו שבארץ לא מבינים ועוד לא קורה… מדהים”

סמח חטיב (28) מנצרת. נותן לנו מבט אחר על מה שעובד: “יש לי זמן לכל התחביבים שלי, עזבתי עבודה טובה ואני כרגע מרוויח הרבה כסף ממש מהמשרד הזה, החברים שלי לא מאמינים לי.”

סאמח חטיב במשרד הביתי שלו

בני אברהם (51) מפתח תקווה, עוד חסיד מושבע של VADS (גם הוא בוגר קורס של אסי) מספר שלפני חודשיים הגיש את מכתב ההתפטרות מתפקיד בבנק גדול ויצא סוף סוף לדרך עצמאית. “בהתחלה אתה מהסס כי אתה רוצה לראות שההכנסה בטוחה, אבל אחרי חצי שנה שבה הרווחתי בכל חודש באינטרנט פי 2 וגם פי 3 מתלוש המשכורות הרגיל שלי, הבנתי שזהירות זה אמנם חשוב אבל דווקא על ההזדמנות הזאת אני חייב לקפוץ.

הרגע שנכנסתי לבוס לספר לו היה אחד מהשיאים שלי מאז שהתחלתי לנצל את מודל VADS, והידיעה שאני הולך לשכפל את החנויות שלי ולהרוויח כפול ויותר בחודשים הבאים, נותנת הרבה סיפוק ושקט נפשי.”

“ההתחלה הייתה קשה, אבל כבר אין יום שאני יורד מרווח של 180$, כבר 3 חודשים” – את ההערה מעוררת הסקרנות הזאת משמיע איתי צביאלי (27) מרחובות. “אסי לקח את המודל העסקי העתיק ביותר בעולם – לקנות בזול ולקנות ביוקר…והפך אותו לכלי שמאפשר להרוויח בלי לצאת מהסלון. בהתחלה הייתי הכי סקפטי שיש, היום אני חושב שהעובדה שנכנסתי לעולם והעבודה VADS זה הדבר הכי טוב שעשיתי בחיים שלי.”

חיים חלפון, הבעלים של חברת א.מדיה: “כל החברה, כולל המשרד והעובדים מבוססת על דרך המסחר הזאת.”

“זה כל כך פשוט שגם אזרחים וותיקים וילדים בני 17 עושים את זה, וחלקם אפילו מצליחים יותר ממני.” אומר לנו אסי בחיוך.

ככה זה עובד:

VADS, מנצל “פרצה” של פערי תיווך בפלטפורמות מסחר אלקטרוניות גדולות וידועות כמו eBay, Amazon ,Etsy ,Shopify ודומיהם על מנת לאפשר הזדמנויות שלא היו קיימות רק לפני 10 שנים: היכולת למכור לכל אחד בעולם כל דבר, בלי לצאת מהבית ובלי בוס, אבל המהפכה האמתית שאסי צור הביא לישראל היא ספין מהפכני שמאפשר ליהנות מכל העולמות: גם הכנסה אינטרנטית אוטומטית ובלתי תלויה, גם 0 סיכון כספי וגם השקעה של מספר שעות ביום בלבד.

מי שעובד ככה לא צריך להוציא שקל מהכיס עד שלא משלמים לו.

היפוך הסיכון שמתאפשר במודל העבודה הזה, קסם לישראלים רבים וכמו תעשיות רבות בעבר, הם החלו לחלוש  על שוק המסחר האלקטרוני במרחב הווירטואלי.

שיגעון הקניות המקוונות שמתפשט בארץ ובעולם בשנים האחרונות כמו אש בשדה קוצים גורם (הרבה בזכות בטלפונים החכמים שלנו) לאקט המכירה באינטרנט היום להיות נפוץ כמעט כמו רכישה בכרטיס אשראי רגיל.

“האמריקאים קונים כמו מטורפים, יש להם תרבות צריכה משוגעת”, מספר לנו אסי בהתלהבות, “כל עוד המחיר שאני מציע להם משתלם הם קונים, זה לא מעניין אותם שמה שהם קנו ממני עכשיו ב-27$ על לי רק 4$,  כי אני עדיין מוכר להם בפחות מהמתחרים שלי.”

אתה לא מפחד שזה יגמר יום אחד?

“כשיש לך ערוץ הכנסה 1 זאת אכן סכנה, אבל בפוזיציה הנוכחית שלי כשיש לי מעל 20 חנויות ומקורות הכנסה מגוונים הסכנה מזערית ואולי לא קיימת.

כל אדם שאני מלמד אותו לעבוד לייצר הכנסה אונליין בדרך הזאת יודע שמהרגע שהוא עושה את המכירה הראשונה ועד ליצירת 5 חנויות וכמות של עסקאות בכל יום – הדרך יחסית קצרה וזאת השיטה שאני דוגל בה לפתח רשת חנויות כבר מההתחלה.”

אתה יזם סדרתי וזה מתאים לך, אבל מה אמור לעשות הישראלי הממוצע עם 2-3 ילדים ומשרה מלאה?

“השאלה הזאת גורמת לי לתסכול… בגלל שאנשים מפחדים לנסות ולטעום מעולם המסחר הדיגיטלי הם מפספסים את ההזדמנות של החיים שלהם. והיכולת לצאת לעצמאות כלכלית.

את מסוגלת לדמיין מה זה לפתוח את הבוקר בשעה 10:00 על כוס הקפה הראשונה של היום, הריח של הקפה  מציף את החדר…לפתוח את הלפטופ המפנק שקנית לעצמך ולראות שבמהלך הלילה קנו ממך אנשים מקנדה, משנגחאי, מבריסל מניו זילנד ואפילו מכל מיני מקומות נדחים שלא ידעתי שיש כאלו בכלל.. ולדעת שבזמן שישנתי הרווחתי מאות או אלפי דולרים. זה ממכר יותר מהקפה של הבוקר.”

היום כל כך, אבל כל כך, קל למכור באינטרנט אונליין ואני מכיר אנשים שגם בכמה שעות השקעה בשבוע הם מצליחים להגיע מהר מאוד לרווחים יפים. פשוט חייבים לקחת ביס מהעוגה.”

אתה יכול להסביר יותר לעומק מה זה VADS ואיך הופכים את זה למכונת מזומנים אוטומטית?